Walcząc o realizację celów i jednocześnie starając się sprostać firmowej rzeczywistości, jako menedżerowie coraz bardziej zapominamy o przywództwie i bywa, że coraz częściej stajemy się głównie kierownikami-administratorami. Zapominamy o swojej roli lidera, który naprawdę przewodzi, motywuje, zarządza emocjami swoich pracowników, dba o klarowną komunikację, wsparcie i dobrą energię w całym zespole.

Jednocześnie coraz bardziej mamy alergię na wydumane, przeteoretyzowane modele przywództwa. Tak jak i nasi podwładni potrzebujemy autentyczności i naturalności…

Warsztat „Czego o prawdziwym przywództwie możemy nauczyć się od wilków?” w barwny, świeży, a jednocześnie uderzający sposób przypomina sedno przywództwa. Podpowiada, na co postawić, będąc liderem w szczególnie wymagających czasach.

Wilki i ich sposób przewodzenia w stadzie to pretekst, by w atrakcyjnej i inspirującej formule wrócić do tego, co najważniejsze w leadershipie. Operując licznymi przykładami ze świata biznesu i z konkretnych firm,  przeplatanymi sytuacjami z życia wilków, przyjrzymy się  następującym wymiarom przywództwa:

  • Priorytety – jak skupić się na tym, co jest kluczowe?
  • Osobiste zaangażowanie – jak własnym przykładem modelować właściwe postawy?
  • Harmonia – jak dbać o zasady sprzyjające wspólnemu osiąganiu nadrzędnego celu?
  • Krąg bezpieczeństwa – jak dbać o podwładnych i pokazać dojrzałe nastawienie na ludzi?
  • Budowanie jedności – jak tworzyć wspólną tożsamość i zapewniać wsparcie?
  • Energia – jak zarządzać nie tylko motywacją, ale i energią zespołu?

Przeczytaj artykuł „Gdzie leży pierwotna siła przywództwa?


Podziel się