JAKUB BANASIAK – BIO

MENEDŻER-PRAKTYK

Wcześniej account director jednej z wiodących firm sales promotion. Konkretny i twardo stąpający po ziemi.

KONSULTANT

Wspiera klientów w rozwoju kadry menedżerskiej, w procesach implementacji zmian, rebrandingu, wprowadzania programów innowacyjności, organizacyjnego zarządzania wiedzą i podnoszenia efektywności zespołów.

MÓWCA I INSPIRATOR

Mówca na eventach wewnątrzfirmowych organizowanych dla dużych grup. Prelegent na konferencjach poświęconych zarządzaniu personelem. Obok klasycznych wystąpień oferuje spotkania inspiracyjne dla biznesu, nawiązujące do zasad funkcjonowania stada wilków, doświadczeń z pływania z rekinami, komunikacji delfinów, w unikatowy sposób łącząc tematy biznesowe i praktykę zarządzania z głęboką wiedzą o dzikiej przyrodzie.

ZNAWCA ŻYCIA SPOŁECZNEGO MORSKICH I LĄDOWYCH DRAPIEŻNIKÓW

Oddany idei ochrony delfinów, rekinów i wielorybów. Członek Dolphinaria-Free Europe Coalition. Od 10 lat uczestniczy w badaniach nad dziko żyjącymi populacjami delfinów oraz audytuje delfinaria. Płetwonurek od 2008 r. Zaangażowany także w badania i ochronę wilków w Polsce.


MOJE WYSTĄPIENIA


Mam wielkie szczęście godzić aktywność zawodową w branży doradczo-szkoleniowej z moją pasją – badaniem i ochroną dzikich zwierząt, zwłaszcza morskich drapieżników. To właśnie z połączenia tej pasji i pracy z kadrą menedżerską zrodziły się wystąpienia inspiracyjne, nawiązujące do świata dzikiej przyrody. Przykłady z życia delfinów, wielorybów, rekinów czy wreszcie wilków są punktem wyjścia i pretekstem do rozważań, na co postawić i na co uważać doskonaląc własny styl przywództwa, komunikację i współpracę wewnątrzfirmową, efektywność, czy pracę zespołową.

Dbam o to, by wystąpienia nie tylko inspirowały, ale też dawały solidną wiedzę, biznesowe best practice, pokazywały wyniki najnowszych badań a jednocześnie zapewniały frajdę poznawczą, dobrą energię i powiew świeżości.

Oferuję także wystąpienia inspiracyjne pozostające absolutnie na twardym gruncie biznesowym czy organizacyjnym, wspierające bieżące, ważne zmiany, przygotowujące pracowników do nowego modelu działania, pokazujące kluczowe, postulowane przez firmę wartości, w oparciu o potrzeby zasygnalizowane przez Zleceniodawcę.


TEMATY WYSTĄPIEŃ – PRZYKŁADY

„Przestań starać się bardziej interesujący.
Postaraj sie być… bardziej zainteresowany”

Wystąpienie DNA Prawdziwej Współpracy w świeży i energetyczny sposób przybliża to, co jest niezbędną podwaliną dla faktycznej kooperacji i komunikacji między ludźmi i zespołami. Zanurzając się w świecie delfinów będziemy mieli okazję spojrzeć z dystansu na własne postawy, nastawienie współpracowników oraz elementy kultury organzacyjnej swojej firmy.
Sposób funkcjonowania delfinów będzie dobrym pretekstem, by odkodować DNA prawdziwej współpracy i pokazać to, co leży u jej podstaw:

 • Rozwijaj w sobie ciekawość
 • Otwórz się na innych
 • Zadbaj o ciągłą wymianę informacji
 • Pomagaj i korzystaj z pomocy
 • Pielęgnuj bliskie kontakty i podsycaj wewnętrzne więzi

 

„Prawdopodobnie żadne ze zwierząt nie wywołuje
tak pozytywnych emocji u ludzi, jak delfiny…
A jakie emocje Ty wywołujesz u swoich podwładnych?”

Dolphin Way – Uśmiechnięte Przywództwo to inspirujące i świeże spojrzenie na to, co jest sednem leadershipu opartego na inteligencji emocjonalnej. Sposób funkcjonowania delfinów i przykłady z ich świata to tylko pretekst i metafora, by skupić się na tym, co rzeczywiście buduje pozytywne, uśmiechnięte przywództwo:

 • Buduj liderską samoświadomość
 • Pokaż dojrzałość reakcji
 • Generuj pozytywne emocje u podwładnych
 • Pielęgnuj relacje i atmosferę bliskości
 • Zarządzaj nie tylko motywacją, ale i energią w zespole

 

„Żaglowce w porcie są bezpiecznie i wyglądają pięknie,
ale statków nie buduje się po to, by stały w porcie…”

Spotkanie Rozwój na miarę XXL to inspiracja dla wszystkich tych, którzy chcą naprawdę rozwijać się w organizacji i gotowi są za swój rozwój wziąć odpowiedzialność. Przewodnikami w tej podróży będą największe morskie ssaki – wieloryby. Humbaki, kaszaloty i płetwale błękitne przypomną nam kilka ważnych prawd odnośnie tego, co to znaczy wypłynąć na szerokie wody:

 • Odważ się wypłynąć w daleką podróż
 • Nie płyń sam
 • Niech Cię zobaczą
 • Niech Cię usłyszą
 • Przygotuj się przed głębokim nurkowaniem
 • Bądź gotów zapłacić swoją cenę

 

„Jeżeli potwór nie napawa cię przerażeniem,
przestaje być potworem…”

Wystąpienie Pływając z Rekinami to przegląd zasad i dobrych praktyk, jak przestać się obawiać kontaktów z „grubymi rybami” w firmie, rozwinąć pewność siebie i umacniać swoją markę osobistą. W czasie spotkania zobaczymy, że najgroźniejsze bestie mieszkają… w naszych głowach. Nawiążemy też wprost do żelaznych zasad nurkowania z najgroźniejszymi żarłaczami:

 • Przygotuj się – poznaj źródło swoich lęków
 • Właściwie odczytuj sytuację i właściwie reaguj
 • Pokaż się jako partner a nie ofiara
 • Pamiętaj – rekin zawsze będzie rekinem

 

„Czy moi ludzie by mnie zatrudnili? Czy moje działania jako przełożonego
są dla nich wystarczających argumentem, by za mną podążać?”

Skąd czerpać inspiracje, by rozwijać w sobie styl przywództwa, który nie tylko zapewnia skuteczność, ale też pozwala być autentycznym, umacniać zespół i wyzwalać dobrą energię?
Wystąpienie Serce i Pazur – lekcje przywództwa ze stada wilków w barwny, a jednocześnie uderzający sposób przypomina sedno przywództwa. Podpowiada, na co postawić, będąc liderem w szczególnie wymagających czasach:

 • Skup się w pełni na priorytetach
 • Pokaż osobiste zaangażowanie
 • Zapewnij harmonię, pielęgnuj zdrowe zasady
 • Buduj krąg bezpieczeństwa
 • Umacniaj poczucie jedności i wspólnej tożsamości
 • Szanuj i oszczędzaj energię zespołu

PRZYKŁADOWE OPINIE KLIENTÓW

Wystąpienie Jakuba dało naszym menadżerom wachlarz inspiracji, który praktycznie mogli przenieść na grunt zawodowy.

Poza inspiracją Jakub zaangażował uczestników poprzez adekwatność tematów jaki i formę prowadzenia, co zaowocowało zarówno dużym zainteresowaniem jak i ilością pytań.

Spokój, pewność siebie, poczucie humoru oraz profesjonalizm Jakuba, pozwolił na wzbogacenie spotkania, które dedykowaliśmy naszym pracownikom a w końcowym rezultacie najwyższe oceny.

Małgorzata Jaczewska
Kierownik ds. Rozwoju i Szkoleń BUDIMEX SA

 

Dla mnie osobiście te wystąpienia i warsztaty to wyjątkowa podróż, by spojrzeć na rzeczywistość biznesową z innej perspektywy. Pozwala budować dystans do codziennych wyzwań. Zachęca by szukać inspiracji wszędzie. Zaskakujące analogie do świata natury i tak czytelne przekazy. Motywujące, by doskonalić własne kompetencje.

Iwona Błońska-Robak
HR Head, Merck Group Poland

 

Co wyróżnia Jakuba spośród speakerów?

To o czym mówi i wiedza, którą się dzieli, jest jego prawdziwą osobistą pasją! Niezwykle trafnie i inspirująco potrafi przełożyć mechanizmy działające w świecie zwierząt, na działanie ludzi w biznesie.

I co ważne – obserwując Jakuba jako mówcę i rozmawiając z nim prywatnie dostrzegam pełną spójność jego poglądów i tego o czym mówi w czasie swoich wystąpień.

Dlatego szczerze i z pełnym przekonaniem polecam każdemu współpracę z Jakubem.

Krzysztof Guzik
Prezes Zarządu RELAGO

 


GALERIA ZDJĘĆ


SKONTAKTUJ SIĘ

Masz pytanie dotyczące wystąpień? Napisz wiadomość. Odpowiem najszybciej jak to możliwe.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Administratorem danych osobowych przetwarzanych w powyższym formularzu jest Centrum Szkoleniowe JET Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Kopińska 31/1, 02-327 Warszawa. Kontakt e-mail: centrum@csjet.pl.
  Dane osobowe przetwarzane są w celu obsługi zapytania przesłanego przez udostępniony formularz na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO. Każdy ma prawo żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia (w uzasadnionych przypadkach), ograniczenia przetwarzania oraz zgłoszenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji nt. przetwarzania danych osobowych dostępnych jest w klauzulach informacyjnych zamieszczonych na stronie: www.csjet.pl/rodo.