JAKUB BANASIAK – BIO

MENEDŻER-PRAKTYK

Wcześniej account director jednej z wiodących firm sales promotion. Konkretny i twardo stąpający po ziemi.

KONSULTANT

Wspiera klientów w rozwoju kadry menedżerskiej, w procesach implementacji zmian, rebrandingu, wprowadzania programów innowacyjności, organizacyjnego zarządzania wiedzą i podnoszenia efektywności zespołów.

MÓWCA I INSPIRATOR

Mówca na eventach wewnątrzfirmowych organizowanych dla dużych grup. Prelegent na konferencjach poświęconych zarządzaniu personelem. Obok klasycznych wystąpień oferuje spotkania inspiracyjne dla biznesu, nawiązujące do zasad funkcjonowania stada wilków, doświadczeń z pływania z rekinami, komunikacji delfinów, w unikatowy sposób łącząc tematy biznesowe i praktykę zarządzania z głęboką wiedzą o dzikiej przyrodzie.

ZNAWCA ŻYCIA SPOŁECZNEGO MORSKICH I LĄDOWYCH DRAPIEŻNIKÓW

Oddany idei ochrony delfinów, rekinów i wielorybów. Członek Dolphinaria-Free Europe Coalition. Od 10 lat uczestniczy w badaniach nad dziko żyjącymi populacjami delfinów oraz audytuje delfinaria. Płetwonurek od 2008 r. Zaangażowany także w badania i ochronę wilków w Polsce.


MOJE WYSTĄPIENIA


Mam wielkie szczęście godzić aktywność zawodową w branży doradczo-szkoleniowej z moją pasją – badaniem i ochroną dzikich zwierząt, zwłaszcza morskich drapieżników. To właśnie z połączenia tej pasji i pracy z kadrą menedżerską zrodziły się wystąpienia inspiracyjne, nawiązujące do świata dzikiej przyrody. Przykłady z życia delfinów, wielorybów, rekinów czy wreszcie wilków są punktem wyjścia i pretekstem do rozważań, na co postawić i na co uważać doskonaląc własny styl przywództwa, komunikację i współpracę wewnątrzfirmową, efektywność, czy pracę zespołową.

Dbam o to, by wystąpienia nie tylko inspirowały, ale też dawały solidną wiedzę, biznesowe best practice, pokazywały wyniki najnowszych badań a jednocześnie zapewniały frajdę poznawczą, dobrą energię i powiew świeżości.

Oferuję także wystąpienia inspiracyjne pozostające absolutnie na twardym gruncie biznesowym czy organizacyjnym, wspierające bieżące, ważne zmiany, przygotowujące pracowników do nowego modelu działania, pokazujące kluczowe, postulowane przez firmę wartości, w oparciu o potrzeby zasygnalizowane przez Zleceniodawcę.


TEMATY WYSTĄPIEŃ – PRZYKŁADY

„Przestań starać się bardziej interesujący.
Postaraj sie być… bardziej zainteresowany”

Wystąpienie DNA Prawdziwej Współpracy w świeży i energetyczny sposób przybliża to, co jest niezbędną podwaliną dla faktycznej kooperacji i komunikacji między ludźmi i zespołami. Zanurzając się w świecie delfinów będziemy mieli okazję spojrzeć z dystansu na własne postawy, nastawienie współpracowników oraz elementy kultury organzacyjnej swojej firmy.
Sposób funkcjonowania delfinów będzie dobrym pretekstem, by odkodować DNA prawdziwej współpracy i pokazać to, co leży u jej podstaw:

 • Rozwijaj w sobie ciekawość
 • Otwórz się na innych
 • Zadbaj o ciągłą wymianę informacji
 • Pomagaj i korzystaj z pomocy
 • Pielęgnuj bliskie kontakty i podsycaj wewnętrzne więzi

 

„Prawdopodobnie żadne ze zwierząt nie wywołuje
tak pozytywnych emocji u ludzi, jak delfiny…
A jakie emocje Ty wywołujesz u swoich podwładnych?”

Dolphin Way – Uśmiechnięte Przywództwo to inspirujące i świeże spojrzenie na to, co jest sednem leadershipu opartego na inteligencji emocjonalnej. Sposób funkcjonowania delfinów i przykłady z ich świata to tylko pretekst i metafora, by skupić się na tym, co rzeczywiście buduje pozytywne, uśmiechnięte przywództwo:

 • Buduj liderską samoświadomość
 • Pokaż dojrzałość reakcji
 • Generuj pozytywne emocje u podwładnych
 • Pielęgnuj relacje i atmosferę bliskości
 • Zarządzaj nie tylko motywacją, ale i energią w zespole

 

„Żaglowce w porcie są bezpiecznie i wyglądają pięknie,
ale statków nie buduje się po to, by stały w porcie…”

Spotkanie Rozwój na miarę XXL to inspiracja dla wszystkich tych, którzy chcą naprawdę rozwijać się w organizacji i gotowi są za swój rozwój wziąć odpowiedzialność. Przewodnikami w tej podróży będą największe morskie ssaki – wieloryby. Humbaki, kaszaloty i płetwale błękitne przypomną nam kilka ważnych prawd odnośnie tego, co to znaczy wypłynąć na szerokie wody:

 • Odważ się wypłynąć w daleką podróż
 • Nie płyń sam
 • Niech Cię zobaczą
 • Niech Cię usłyszą
 • Przygotuj się przed głębokim nurkowaniem
 • Bądź gotów zapłacić swoją cenę

 

„Jeżeli potwór nie napawa cię przerażeniem,
przestaje być potworem…”

Wystąpienie Pływając z Rekinami to przegląd zasad i dobrych praktyk, jak przestać się obawiać kontaktów z „grubymi rybami” w firmie, rozwinąć pewność siebie i umacniać swoją markę osobistą. W czasie spotkania zobaczymy, że najgroźniejsze bestie mieszkają… w naszych głowach. Nawiążemy też wprost do żelaznych zasad nurkowania z najgroźniejszymi żarłaczami:

 • Przygotuj się – poznaj źródło swoich lęków
 • Właściwie odczytuj sytuację i właściwie reaguj
 • Pokaż się jako partner a nie ofiara
 • Pamiętaj – rekin zawsze będzie rekinem

 

„Czy moi ludzie by mnie zatrudnili? Czy moje działania jako przełożonego
są dla nich wystarczających argumentem, by za mną podążać?”

Skąd czerpać inspiracje, by rozwijać w sobie styl przywództwa, który nie tylko zapewnia skuteczność, ale też pozwala być autentycznym, umacniać zespół i wyzwalać dobrą energię?
Wystąpienie Serce i Pazur – lekcje przywództwa ze stada wilków w barwny, a jednocześnie uderzający sposób przypomina sedno przywództwa. Podpowiada, na co postawić, będąc liderem w szczególnie wymagających czasach:

 • Skup się w pełni na priorytetach
 • Pokaż osobiste zaangażowanie
 • Zapewnij harmonię, pielęgnuj zdrowe zasady
 • Buduj krąg bezpieczeństwa
 • Umacniaj poczucie jedności i wspólnej tożsamości
 • Szanuj i oszczędzaj energię zespołu

PRZYKŁADOWE OPINIE KLIENTÓW

Wystąpienie Jakuba dało naszym menadżerom wachlarz inspiracji, który praktycznie mogli przenieść na grunt zawodowy.

Poza inspiracją Jakub zaangażował uczestników poprzez adekwatność tematów jaki i formę prowadzenia, co zaowocowało zarówno dużym zainteresowaniem jak i ilością pytań.

Spokój, pewność siebie, poczucie humoru oraz profesjonalizm Jakuba, pozwolił na wzbogacenie spotkania, które dedykowaliśmy naszym pracownikom a w końcowym rezultacie najwyższe oceny.

Małgorzata Jaczewska
Kierownik ds. Rozwoju i Szkoleń BUDIMEX SA

 

Dla mnie osobiście te wystąpienia i warsztaty to wyjątkowa podróż, by spojrzeć na rzeczywistość biznesową z innej perspektywy. Pozwala budować dystans do codziennych wyzwań. Zachęca by szukać inspiracji wszędzie. Zaskakujące analogie do świata natury i tak czytelne przekazy. Motywujące, by doskonalić własne kompetencje.

Iwona Błońska-Robak
HR Head, Merck Group Poland

 

Co wyróżnia Jakuba spośród speakerów?

To o czym mówi i wiedza, którą się dzieli, jest jego prawdziwą osobistą pasją! Niezwykle trafnie i inspirująco potrafi przełożyć mechanizmy działające w świecie zwierząt, na działanie ludzi w biznesie.

I co ważne – obserwując Jakuba jako mówcę i rozmawiając z nim prywatnie dostrzegam pełną spójność jego poglądów i tego o czym mówi w czasie swoich wystąpień.

Dlatego szczerze i z pełnym przekonaniem polecam każdemu współpracę z Jakubem.

Krzysztof Guzik
Prezes Zarządu RELAGO

 


GALERIA ZDJĘĆ


SKONTAKTUJ SIĘ

Masz pytanie dotyczące wystąpień? Napisz wiadomość. Odpowiem najszybciej jak to możliwe.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych. Dowiedz się więcej. Czytaj o RODO.