HomeEventyCompany Day – Magia Współpracy

Company Day
Magia Współpracy

W trudnych momentach i niepewnych czasach wszyscy potrzebujemy jasnych drogowskazów. Takimi drogowskazami przede wszystkim powinny być wspólne wartości. Potrzebujemy też dodatkowych „źródeł zasilania” dla naszej odporności psychicznej, determinacji i motywacji.  Kluczowym źródłem mocy w zdrowych i skutecznych organizacjach jest współpraca i możliwość oparcia się na innych  osobach – zarówno z własnego zespołu, jak i  sąsiednich komórek.

Spotkanie „COMPANY DAY – Magia Współpracy” ma za zadanie wpłynąć na codzienną współpracę, pokazać, udowodnić uczestnikom, że coś niesamowitego dzieje się, gdy współpraca odbywa się tak, jak powinna. Rzeczy się zmieniają, kiedy wszyscy w zespole są jednakowo zaangażowani we wspólny cel. Szybciej pracujemy, łatwiej znajdujemy błędy i je naprawiamy i lepiej wprowadzamy innowacje.

bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

W czasie tego wydarzenia uczestnicy otrzymują:

01Szersze spojrzenia na działania innych zespołów w kontekście realizacji celów

02Inspiracje dotyczące znaczenia wartości firmowych w realizacji celów

03Możliwość przeniesienia wartości firmowych na swoje codzienne działania

04Okazję do przetrenowania konkretnych zachowań

05Przestrzeń na zbudowanie i zakontraktowanie niezbędnych zasad współpracy

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Company Day składa się z trzech etapów:

Wspólny start o inspiracyjno-motywacyjnym charakterze, mający na celu zmotywowanie uczestników, osadzenie w wartościach firmowych i ustalenie efektów Company Day. Czas trwania 60 minut.

Rotacyjne sesje pozwalają uczestnikom omówić, wypracować i zastosować nowe sposoby działania, zasady, czy techniki w konkretnych obszarach lub procesach. Uczestnicy przekonują się, że warto zmieniać swoje nawyki na te, oparte na kooperacji, działające skuteczniej i zapewniające zdecydowanie lepszy klimat pracy. Podczas rotacyjnych sesji poruszamy aspekty współpracy:

współpraca pozioma 1:1 (współpracownicy z zespołu i spoza) i sposoby przeciwdziałania dysfunkcjom pracy zespołowej
współpraca pionowa 1:1 (pracownicy-szefowie) w oparciu o potrzeby obu stron
współpraca pomiędzy zespołami, ponad silosami, rywalizacją i animozjami
współpraca globalna (całość firmy) w oparciu o kluczowe wartości, priorytety i odpowiedzialność.

Resume jest zaproszeniem do wspólnej  oceny, na ile w firmie udaje się spełnić wymogi prawdziwej współpracy na poszczególnych płaszczyznach, z czego możemy być dumni a co powinniśmy usprawnić i zmienić w pierwszej kolejności.  Jest to moment kluczowej refleksji, action planu i wzięcia odpowiedzialności za jego wdrożenie.

bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image